Avatud mees. Kes see veel on?

Foto: Axe

Avatud mees pole nagu lahtine haav, mis kardab mustust. Võtab midagi endasse, siis kogub ja kogub, kuni ükspäev käib kärtsuga lõhki ja nii, et kõik ümber minestavad. Avatud mees on omamoodi nähtus, kes lahkema loomu ja suurema empaatiavõimega kui vana kooli päss. Muidugi ei pea sa võtma vastu kõike kui lahtine prügikast või puistama ohtralt südant nagu talvel soola Tallinnas, aga üht-teist uut enda ümber võiks ikka märgata. Seepärast käi ringi, ninasõõrmed tuultele valla, ja vaata, mis elu ette toob.

Kuidas olla avatud? Käkitegu! Tunnista endale lihtsalt, sa pole selle ilma kõige targem mees. On siin selliseid. Trambivad igal sammul rusikaga rindu. Mina tean! Mina oskan – teinud seda sada korda! Oled kohanud selliseid? Äkki isegi peeglis? On, mis on. Isegi kui pakkumine on nõme nagu heegeldamiskursus neile, kel aastaid üle 80, võta otsast kinni. Haruta ja vaata, kuhu tee sind viib.

Ära pidurda! Võta vastu, mida elu pakub, sest kuidas muidu oleksid läinud moodi discgolf, Carl Robert Jacobsoni habe või vanaisa Žiguli.

Loe lisaks