Millal sul on lõpuks kõik, mida hing ihaldab? Kohe saad teada

Foto: Axe

Millal on kellelgi kõik päriselt olemas? Siis, kui istumise all kõige uuem auto? Või kui pangakontorist helistatakse ja öeldakse: "Vabandust, härra, teie kontole lihtsalt rohkem raha ei mahu!”.

Kas siis, kui oled leidnud tõelise valgustatuse ning tunned, kuidas ülejäänud maailm sinu ümber keerleb ja pöörleb, aga sina tunned, et see pöörlemine on tühine ja edev ning vaatad seda kõike rahulikult pealt?
Või hoopistükkis siis, kui ühel kenal päeval vaatad rahulolevalt tagasi oma elutööle ja tehtule ning tunned, et vot, sai tehtud korralikult, sai tehtud täiega.

Õige, õige ja õige. Valet ja õiget vastust selles osas polegi. On erinevad nägemused, inimesed ja maailmavaated. Kuid üks on kindel: päriselt rikkaks saab ennast tunnistada mees, kellel on seda, mida meil kõigil siin ilmas on kõige karmimalt piiratud ressursina – aega.

Mis kasu on sellest ülikiirest ja kallist autost, kui see garaažis roostetab? Või teadmisest, et võid endale lubada ükskõik mida siin ilmas, kui vaid oleks aega?
Valhallasse minnes ei võta sa kaasa endaga ei autot, pangakaarti ega muud sarnast. Küll aga oma mälestused, mis tekkinud ajas ja ajaga.

Mäletad seda aega, kui olid ise väike poiss? Või kui oled juba isa, siis kui sinu poeg oli väike poiss?
Naudi seda täiel rinnal, mis sulle antud piiratult – aega. Unusta sahmerdamine ja rabelemine. Võta ajast absoluutselt maksimum! Lükka kõrvale see, mis tegelikult mõttetu: töö, raha ja mammon.

Loe lisaks
Meestele: Mida teha, et voodis parem olla? (39)
Valetad, siis punn põhja!

Veeda aega inimestega, kes sulle korda lähevad, sest see on suurim kink sulle ja neile. Sest kohutavalt kurb oleks kunagi tulevikus mõelda, et: "Kurat, mul oleks selleks olnud aega küll ja veel, kui ma oleksin osanud muude tegemiste kõrvalt aega võtta...".

Ning täpselt sel hetkel, kui sa kogu selle teadmise enda omaks tunnistad ja sellest lähtuma hakkad, saad öelda, et oled päriselt rikas. Rikas, sest sind ei juhi raha, töö või muud iluesemed, vaid sind viib edasi teadmine, et sa oled võtnud endale selle kõige kallima, mis meil üldse olemas – aja.

Vähe sellest, et ise rahul oled – boonusena võidavad sellest ka sinu lähedased, pere ja sõbrad.

Seega, hakka kohe päriselt rikkaks! Mis sa ootad – aeg tiksub!

Loe lisaks