Milline on mehesõna?

Foto: Axe

Ei, see pole „kurat”, „raisk” või mõni muu karvane. Pigem, kuidas ennast ülal pead. Oled aus, sõnapidaja, kui vaja, tumm nagu kala külmikus – õige mees ei lobise, hoiab suu kinni, aga kõrvad lahti. Nii et võid talle vabalt avaldada saladuse, millal ilmub iPhone 12 ja see jääb temasse hetkeni, mil ilmub iPhone 12. Ütleb alles pärast: „Ma teadsin.” Ja ta ei valeta. See võib näida uskumatu, aga just usaldatavus (loe: mehesõna andmine) on omadus, mida hinnatakse mehes enim.

Mis on usaldatavus? Eks ikka enesekindlus, mida sisendad teistesse, et see laev ei leki, veab alati välja. Loksub, kuid säilitab kursi. Ka siis, kui räägid oma sõpradele muredest või pihid, kuidas jumaldad neid, on hea jääda iseendaks. Kas saab olla mõnusamat komplimenti kui „Tead, sa oled ikka täiesti imelik, aga usaldan sind”. Kellel on tarvis neid tüüpe, kes ütlevad „Ma tean! Ma teen! Ma aitan!” ja kui neid tegelikult vajad, on kadunud nagu tuhanded vanamemme, kes oma pangakaardi korraks tolmuimejamüüja kätte usaldas, arvelt.

Jah, pole tähtsamat asja sõprade vahel kui usaldus. Ja et su mehesõna maksaks, on vaja mehetegu. Tegu, mis tõestab, et sõna, mille annad, on kindlam kui ümaraks õginud poliitiku lubadus enne valimisi või lumise talve ennustamine sama pekise sea põrna pealt.

Ära vea siis alt – kogu lugu!

Loe lisaks